„Sodra“ primena nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui – liko dvi savaitės kreiptis dėl įmokų atidėjimo

Lieka dvi savaitės, kai nuo koronaviruso pandemijos nukentėję ar veiklą sustabdę verslininkai supaprastinta tvarka gali kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo. Šiuo metu lengvata jau pasinaudojo beveik pusantro tūkstančio įmonių ir apie du tūkstančius savarankiškai dirbančių žmonių.

„Sodros“ atstovė Malgožata Kozič teigia, kad asmenys gali patys pasirinkti, kokiam laikotarpiui atidėti įsiskolinimą.

„Dėl skolų atidėjimo gali kreiptis visas verslas ir visi savarankiškai dirbantys gyventojai, tačiau supaprastinta tvarka mokėjimą atidėti gali COVID-19 pasekmes patyrę draudėjai, kurie yra įtraukti į Valstybės mokesčių inspekcijos (VMI) sudarytą sąrašą, ir tie savarankiškai dirbantys gyventojai, kurių veikla dėl pandemijos buvo apribota.

Praktinė nauda tokia, kad prašymui supaprastinta tvarka nereikia pateikti mokumą įrodančių dokumentų, nebus taikomos palūkanos, įmonės pačios gali pasirinkti, kokiam laikotarpiui norėtų atidėti savo įsiskolinimą“, – sako „Sodros“ atstovė M. Kozič.

Galimybe atidėti „Sodros“ įmokas supaprastinta tvarka leista pasinaudoti per du mėnesius nuo karantino pabaigos. Prašymus po rugpjūčio 17-os dienos pateikę asmenys privalės pateikti mokumą patvirtinančius dokumentus, o nuo skolos jiems bus skaičiuojamas palūkanos.

Įmokų mokėjimą supaprastinta tvarka gali atidėti:

– COVID-19 pasekmes patyrę draudėjai, įtraukti į VMI viešai skelbiamus draudėjų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašus;

– Savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla patenka į individualių veiklų, vykdomų pagal individualios veiklos pažymą, arba į verslo liudijimų, kurių vykdymui nustatyti draudimai/apribojimai, sąrašą.

Iki rugpjūčio 17 dienos „Sodrai“ per asmeninę „Sodros” paskyrą draudėjui užtenka pateikti nustatytos formos prašymą. Jame reikia nurodyti atidedamą sumą, datą, nuo kurios planuojama pradėti mokėti įmokas (ne vėliau kaip per metus nuo prašymo pateikimo) ir skolos sumokėjimo terminą (iki 4 metų nuo mokėjimo pradžios). Įsiskolinimo suma bus išdėstyta lygiomis dalimis pasirinktam laikotarpiui.

Tai reiškia, kad draudėjai gali patys pasirinkti, kada pradės mokėti įmokas ir kuriam laikui bus sudarytas skolos mokėjimo grafikas.

„Sodros“ skyriai priims sprendimus dėl įsiskolinimo atidėjimo supaprastinta tvarka ne vėliau kaip iki 2020 m. rugsėjo 14 d.

LRT.lt