PIRMOJI LIETUVOS NEKILNOJAMOJO TURTO BROKERIŲ KONFERENCIJA

Spalio 8-tąją, „Europa City Hotel“ Vilniuje įvyko pirmoji Lietuvos nekilnojamojo turto brokerių konferencija.

Dalyviai vos tilpo salėje. Visi norėjo išgirsti, kaip asociacija veiks, kokia problematika, prioritetai. Ar tai atitinka NT brokerių viziją ir lūkesčius. Vienas nūdienos klausimų, ką iškėlė asociacijos pirmininkas A. Daubaras, tai NT brokerių profesionalumo klausimai, statusas, įvaizdis visuomenėje. Ar brokeriai atitinka šiandien keliamus reikalavimus? Juk išsiimti individualios veiklos pažymą ir tapti brokeriu gali bet kuris pilietis per tris dienas, sulaukęs 18-os metų. Licencijavimo, civilinės atsakomybės poreikis nuskambėjo jau ne kaip palinkėjimas, o būtinybė tam, kad būtų užtikrinti aukšti veiklos standartai ir kvalifikacija.

Ypatingas dėmesys atkreiptas į mokymus visiems brokeriams, nepriklausomai, ar jie yra asociacijos nariai, ar ne. Ir vienas pagrindinių akcentų – NT brokerių specializacija. Šiandien dauguma brokerių vieną dieną dirba su nuoma, kitą dieną, su pirkimais, pardavimais. Parduoda komercinį turtą ir tuo pat metu butus senuose daugiabučiuose. Pripažinta, kad specializacija būtina, nes tik tuomet užtikrinamas aukštas žinių lygis ir profesionalumas.

Konferencijoje dalyvavę asociacijos partnerių atstovai VGTU profesorius Saulius Raslanas ir ILAW teisininkų bendrijos advokatas Lauras Naglis akcentavo veiklos kokybės būtinybę. Tam pasirašyta sutartis su VGTU ir jau planuojami kvalifikaciniai mokymai brokeriams. Teisininkų pagalba NT brokerių bendruomenei taip pat būtina, nes neretai sandoriai būna komplikuoti, sandorių pusės nesutaria, ar net konfliktuoja, kartais tai paliečia ir brokerių, vykdančių tarpininkavimo paslaugas, teises.

Kaip vienas pagrindinių akcentų, ką pabrėžė asociacijos valdybos nariai J. Beinorienė ir M. Aukštikalnis, yra visų NT brokerių konsolidacija, bendruomeniškumas. Mes galime realizuoti bei užtikrinti kvalifikaciją, informacinę sklaidą, duomenų organizavimą bei valdymą tik tuo atveju, jei/kai būsime visi vienoje atviroje organizacijoje – visi veiksime kaip vienas, bendras brokerių tinklas.

Ar pirmoji LTNTBA konferencija pavyko? Į tai atsakys patys NT brokeriai. Naujų narių registracija vyksta www.ltntba.lt. Einame į priekį. Kviečiame visus! Laukia daug darbų jau nuo šiandien!